Rancangan Pengajaran harian Modul Bertema BM
Assalamualaikum..
Kita jumpa lagi
dalam ruangan ni..haaaa…sy mintak maaf la sb lmbt sikit nk upload RPH2 yg dy dh
janjikan tu..ok hari ni..sy akan masukkan semua contoh2 RPH sekali gus…
Harap semua
dapat manfaat dari post ini…
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH Modul Bertema BM)
Hari : Selasa
Tarikh : 28/8/2012
Masa :
70 minit
Lingkungan Umur : 6 Tahun
Bilangan Kanak-kanak : 25 orang
Tema : Negara saya
Sub Tema : Hari Merdeka
Tunjang Utama : Fizikal Dan Estetika – Kretiviti.
Tunjang Sampingan : Komunikasi Bahasa Melayu
Standard Kandungan : KTI 2.1 Mengambil bahagian dalam
aktiviti menyanyi.
BM 2.2 Bersoal jawab
melalui rangsangan yang diberi
Standard Pembelajaran
Murid : KTI 2.1.5 Menyanyi lagu yang mudah
dengan sebutan yang jelas.
BM 2.2.6 Menjawab soalan dengan ayat yang
sesuai dan mudah
difahami
difahami
Objektif Pembelajaran : Pada
akhir pembelajaran ini, kanak-kanak dapat:
- Mengenalpasti lirik lagu ‘Tanggal 31’
-
Membaca lirik lagu dengan sebutan yang betul
Alat Bahan : lirik lagu, lembaran kerja
Pengetahuan Sedia Ada : Kanak-kanak pernah mendengar lagu
‘Tanggal 31’
Penerapan Nilai : Yakin, usaha, gembira dan tekun
Kepelbagaian Kecerdasan : Kemahiran kesedaran ruang,
kemahiran naturalis dan kemahiran
intrapersonal
intrapersonal
Langkah
|
Isi Kandungan
|
Aktiviti Guru
|
Aktiviti Murid
|
Kaedah/BBM
|
Set
Induksi
(5minit)
|
Bersoal jawab bersama kanak-kanak.
|
Guru bersoal jawab dengan kanak-kanak mengenai lagu – lagu patriotisme.
|
Kanak-kanak memberitahu
mengenai lagu-lagu patriotism.
|
Kaedah
Penemuan Berbimbing
|
Langkah 1
(15 minit)
|
Baca lirik lagu.
|
1.
Guru akan membacakan lirik lagu kepada
kanak-kanak.
2.
Guru akan mengajak kanak-kanak membaca
lirik lagu bersama-sama.
3.
Guru akan membimbing kanak-kanak
membaca lirik lagu tersebut.
|
1.
Kanak-kanak akan mendengar bacaan lirik lagu oleh guru.
2.
Kanak-kanak akan membaca lirik lagu bersama-sama guru.
3.
Kanak-kanak akan membaca lirik lagu bersama-sama guru.
|
Kaedah
Penemuan Berbimbing
BBM
Carta lirik lagu ‘Tanggal 31’
|
Langkah 2
(15 minit)
|
Menyanyi bersama.
|
1.
Guru akan
memperdengarkan lagu ‘Tanggal 31’ kepada kanak-kanak.
2.
Guru
akan menunjukkan gerakan yang boleh dibuat semasa menyanyikan lagu tersebut.
|
1.
Kanak-kanak akan mendengar lagu
‘Tanggal 31’.
2.
Kanak-kanak akan melihat gerakan yang
dibuat oleh guru.
|
Kaedah
Penemuan Berbimbing
BBM
Komputer riba
speaker
|
Langkah 4
(20 minit)
|
Aktiviti lanjutan
|
1.
Guru
akan mengedarkan lembaran kerja kepada kanak-kanak.
2.
Guru
akan membimbing kanak-kanak untuk menghabiskan lembaran kerja.
|
1.
Kanak-kanak akan menerima lembaran
kerja daripada guru.
2.
Kanak-kanak akan menghabiskan lembaran
kerja dengan bimbingan guru.
|
Kaedah
Penemuan Berbimbing
BBM
Lembaran kerja
|
Penutup
(5 minit)
|
Bertanyakan tentang perasaan kanak-kanak.
|
Guru bersoal jawab mengenai
perasaan kanak-kanak.
|
Kanak-kanak memberi respon.
|
Kaedah
Penemuan Berbimbing
|
Refleksi :
Comments
Post a Comment